آپدیت ورژن 4.0 وردپرس

سلام دوستان! وردپرس داره اپدیت میشه و ما هم مثل همه ی وردپرسی های جهان داریم به استقبال این نسخه تازه وارد می رویم.اگر کمی با نوع شماره دهی نسخه ها آشنایی داشته باشیم می دونیم که نسخه هایی که سمت چپی ترین عدد آن تغییر می کند بیشترین تغییر را تجربه می کنند.اما بیشتر وردپرس کاران اعتقاد دارند که وردپرس 4.0 آنچنان هم شگفت آور نیست.ولی ما امیدواریم!

آخرین آپدیت وردپرس 3.9.2 بود که برای رفع بعضی از باگ ها و خیلی سریع آمد.حالا اگه هنوز به 3.9.2 بروزرسانی نکرده اید یکراست بروید سراغ نسخه 4.0 و امکانات جالب آن

بهبود قسمت رسانه

یک تغییر ساده که تا با اون کار نکنید متوجه جذابیتش نمی شوید.تغییر در قسمت رسانه هست.قبلا برای دیدن جزئیات هر عکس و فایل باید آن عکس را باز کنید.اما در نسخه جدید همه جزئیات در یک صفحه نمایش داده میشه.

بهبود صفحه نصب افزونه

وقتی یک افزونه رو سرچ می کردیم یه صفحه با طراحی عهد قجر نتایج جستجو رو نشون میداد که جالا این صفحه دستخوش تغییر شده و در یک صفحه تعداد بیشتری از افزونه ها رو  میتونیم ببینیم در ضمن امکان نصب هم راحتتر شده.

یک نسخه برای تمام زبان ها

مهمترین تغییری که وردپرس در این نسخه به خودش دیده امکان انتخاب زبان در زمان نصب وردپرس هست یعنی دیگه از نسخه های مختلف وردپرس احتمالا!خبری نسیت و همه از wordpress.org یک نسخه رو می گیریم و استفاده می کنیم که یعنی احتمال مشکلات در اثر تغییر زبان کمتر میشه و دقیقا از لحظه ای که وردپرس اپدیت میشه ما هم می توانیم از آن استفاده کنیم و نیازی نیست منتظر نسخه فارسی باشیم.  در وردپرس 5.1 با چه تغییراتی مواجه می‌شویم؟

بهبود ویرایشگر دیداری

من برای استفاده از این ویرایشگر لحظه شماری می کنم! دو تغییر خیلی مهم در ویرایشگر اتفاق افتاده اولا وقتی متن طولانی بشه دیگه خبری از اسکرول نیست و صفحه با متن شما تغییر اندازه میده.

تغییرات دیگه ای هم در راه هست اما من سعی کردم مهمترین تغییرات رو معرفی کنم.

بدون دیدگاه برای آپدیت ورژن 4.0 وردپرس

  1. ناشناس گفت:

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

  2. دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *