مقالات

21 روش برای افزایش سرعت سایت وردپرسی

سرعت سایت یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در سئو 2020 می باشد. افزایش سرعت بارگذاری صفحات سایت موجب تجربه کاربری بهتر و افزایش تعداد صفحات بازدید شده به ازای هر کاربر شده و در نتیجه به سئو وب سایت کمک زیادی می کند. در این مطلب به مهمترین عوامل افزایش سرعت پرداخته شده، که راهکارهایی برای افزایش سرعت سایت وردپرسی شما ارائه می شود.

چرا سرعت در سایت های وردپرسی مهم است؟


مطالعات نشان می دهد که بازه توجه و دقت انسان ها از سال 2000 تا 2016، از 12 ثانیه به 7 ثانیه کاهش پیدا کرده است. اما این مسئله چه معنایی برای صاحبین وب سایت ها دارد؟

در حقیقت فرصت شما برای متقاعد کردن کاربران برای ماندن در سایت کاهش پیدا کرده است. یک سایت بسیار کند موجب ترک کاربران قبل از بارگذاری کامل آن می گردد.

بر طبق مطالعه ای که بر روی سایت های آمازون، گوگل و دیگر وب سایت های بزرگ انجام شده است، یک ثانیه تاخیر در بارگذاری سایت منجر به 7% کاهش نرخ تبدیل، 11% کاهش تعداد صفحات بازدید شده و 16% کاهش رضایت کاربران شده است.

مهمتر از آن، گوگل و سایر موتورهای جستجو سرعت سایت را یکی از فاکتورهای مستقیم رتبه بندی سایت ها در الگوریتم خود قرار داده و در نتیجه رتبه سایت های کند را بسیار پایین آورده اند. کاهش رتبه نیز بالطبع موجب کاهش ترافیک سایت می گردد.

جمع بندی از این موضوع بدین شکل است که اگر خواهان ترافیک، بازدید کنندگان و درامد بیشتر از سایت هستید، می بایست سرعت سایت خود را افزایش دهید.

چگونه به چک کردن سرعت سایت های وردپرسی بپردازیم؟


بسیاری از تازه کاران تصور می کنند که چون وب سایتشان در کامپیوتر آنها با سرعت خوبی بارگذاری می شود، پس وب سایت آنها مشکلی از نظر سرعت ندارد. می بایست عرض کنیم که این نوع تصور کاملا غلط است.

از آنجا که شما دائما در حال کار با سایت خود هستید، مرورگر شما به ذخیره سازی آن در فایل های کش می پردازد و درست بعد از تایپ آدرس آن، شروع به بارگذاری فایل ها از کش خود می پردازد. این کار موجب افزایش سرعت بارگذاری آن می گردد.

با این حال یک کاربر معمولی که برای اولین بار است از سایت شما دیدن می کند، چنین تجربه ای نخواهد داشت. حتی سرعت بارگذاری سایت برای کاربرانی که از مناطق جغرافیایی مختلفی هستند نیز احتمالا متفاوت خواهد بود. اینجاست که حتما به شما پیشنهاد می کنیم که سایت خود را با ابزارهایی مانند Pingdom تست کنید. این ابزار کاملا رایگان بوده و با استفاده از آن می توانید به تست سرعت سایت از مکان های جغرافیایی مختلف بپردازید، البته ابزار دیگری به اسم gtmetrix هم گزینه مناسبی برای تست سرعت سایت می باشد اما بهترین تست سرعت، تست سرعت توسط ابزار گوگل می باشد، به دلیل اینکه از نظر گوگل باید سرعت سایت بالا باشد پس ابزار گوگل بیشترین کمک را به ما میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا