بررسی وردپرس 4.3

می توان گفت که وردپرس سیستم به روزی است و همیشه در حال برطرف کردن نواقص گذشته و افزودن ویژگی های جدید و بهتری برای کاربران خود می باشد. اگر شما هم از کاربران این سیستم مدیریت محتوا باشید، حتما در جریان خواهید بود که چندی است نسخه ی 4.3 وردپرس در دسترس قرار گرفته و می توانید آن را به روز رسانی کنید. این نسخه پس از 4 ماه بررسی در دسترس کاربران قرار گرفت و با رهبری تیم وردپرس و کمک و راهنمایی بسیاری از کاربران وردپرسی ارائه شد. مسلما ویژگی های جدیدی در این نسخه به چشم میخورد که تصمیم داریم در این مقاله آنها را بررسی کنیم.

انتخاب پیش فرض رمز عبور قوی

اگر بر روی ایجاد و افزودن کاربر جدید در وردپرس کلیک نمایید، در آیتم انتخاب رمز، گزینه ی نمایش رمز را مشاهده می کنید، با کلیک بر روی آن رمزی پیش فرض که از دید وردپرس مورد قبول است را به شما نمایش می دهد که باید چگونه باشد.

همچنین اگر شما در وردپرس اکانت دارید می توانید با استفاده از این گزینه پسورد خود را تغییر داده و از پسورد قوی تری استفاده نمایید. از این پس سیستم وردپرس به شما اجازه ی انتخاب رمز عبور ساده را نخواهد داد و این امر مهمی در امنیت سایت شما تلقی می شود.

تغییر چشم گیر در ویرایشگر دیداری

با گذاشتن نشانه های مرتبط بدون احتیاج به استفاده از آیتم های موجود در ویرایشگر می توانید به آن ها دسترسی پیدا کنید! برای تفهیم موضوع می توان گفت دیگر احتیاج به کلیک کردن روی گزینه ی بند برای تعیین پاراگراف نیست، با علامتی مشخص در نوشته می توانید این کار را انجام دهید. به عنوان مثال :

نتیجه می دهد:

یا گزینه های دیگری مثل برای تعیین لیست با گذاشتن کاراکتر – و سپس نوشته ی مورد نظر تمامی موارد به صورت لیستی در می آید. (دقیقا مانند کاری که در مایکروسافت انجام می شود.)

برای نقل قول کردن با گذاشتن کاراکتر < و سپس تایپ کردن می توان به حالت نقل قول رسید و مواردی از این قبیل.

قرار گرفتن فهرست ها در بخش شخصی سازی قالب

تا قبل از نسخه ی ۴٫۳ وردپرس، در بخش شخصی سازی قالب سایت حرفی از فهرست ها زده نمیشد اما در نسخه ی ۴٫۳ قسمت فهرست ها نیز اضافه شده است که بسیار ویژگی فوق العاده ای است. شما به راحتی با دیدن ظاهر قالب خود می توانید آنها را ایجاد کنید و تغییر دهید.

پشتیبانی سایت از فاوآیکون و اپ آیکون

در نسخه ی جدید وردپرس، به کاربران این قابلیت داده شده که تصاویر را برای قسمت فاو آیکون (favicon) و اپ آیکون (appicon) نیز ایجاد نمایند. تصویر شما هر چقدر بزرگ باشد مهم نیست، این سیستم به صورت خودکار آن را در اندازه ی آیکون ها نمایش خواهد داد.  تعمیر وردپرس 3.6.1 و انتشار امنیتی آن

لیست جداول در گوشی تلفن همراه

اپلیکیشن موبایلی وردپرس کمی محدود است و نکته ای که حائز اهمیت می باشد این است که سطح مدیریتی در آن توسط وب قابل دسترسی است و با استفاده از تجربیات افراد زیادی که توسعه دهندگان بودند درست شده است. در نسخه ی موبایلی تمرکز اصلی بر روی لیست های جداول و نوشته ها بوده است که بسیار به چشم میخورد.

غیر فعال بودن پیش فرض دیدگاه ها در برگه ها

اگر برگه ای تازه ای میخواهید ایجاد کنید، باید بدانید که بخش دیدگاه ها به صورت پیش فرض غیر فعال است و اگر تمایل دارید می توانید آن را فعال کنید. خیلی ها در نسخه های قبلی تمایل داشتن که در بخش برگه ها بتوانند دیدگاه ها را غیر فعال نمایند اما چنین قابلیتی وجود نداشت اما در حال حاضر این ویژگی نیز افزوده شد.

تغییرات singular.php

singular.php در قالب ها در نسخه ی ۴٫۳ به صورت سلسله مراتبی است. این پیج یک قالب تک صفحه ای است که برای مدیریت گونه های متعدد نوشته به کار می رود.

خصوصیت های جالب برای حالت multisite

multisite خصوصیتی در وردپرس است که کاربران با یک سیستم می توانند چند سایت در شبگه ایجاد کنند. این ویژگی در وردپرس ۴٫۳ بهبود پیدا کرده و تغییراتی زیادی بر روی آن انجام شده است.

افزایش تعداد کاراکترها در نوشتن و ذخیره آنها

در نسخه ی ۴٫۳ این قابلیت اضافه شده که کاربران می توانند از کاراکترهای بیشتری در ویرایشگر استفاده کنند و تمامی نوشته های شما خیلی سریعتر و بلافاصله پس از توقف در نوشتن ذخیره خواهد شد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم ویژگی های شاخصی از نسخه ی جدید را به شما معرفی کنیم و در مورد آنها چند خطی صحبت کردیم تا با نسخه ی جدید و بروز شده ی وردپرس آشنا شوید.
همیشه در خاطر داشته باشید بروز رسانی سیستم وردپرس یکی از مهم ترین اوامر تلقی می شود و همانطور که قبلا در مورد آن صحبت شد برای حفظ امنیت و بهبود سیستم خود حتما این کار را انجام دهید. فقط یادتان باشد قبل از هر کاری نسخه ی پشتیبان فراموش نشود!

بدون دیدگاه برای بررسی وردپرس 4.3

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *