وردپرس 5.6 منتشر شد (19 آذر 99)

وردپرس ۵٫۶ به شما راه‌های بیشماری برای تنظیم رایگان ایده‌هایتان و زنده کردن آنها می‌دهد. با استفاده از پوسته پیش‌فرض به عنوان بوم نقاشی‌تان، که از مجموعه‌ای از بلوک‌ها که به طور مداوم در حال رشد هستند، به عنوان قلم شما را پشتیبانی می‌کند. با واژه‌ها و به کمک تصاویر. صدا. یا رسانه جاگذاری شده غنی نقاشی کنید.

انعطاف‌پذیری بیشتر در طرح

داستان‌های خود را به کمک ابزارهای بیشتری که اجازه ویرایش طرح شما با یا بدون کدنویسی می‌‌دهند زنده کنید. بلوک‌های ستونی تکی، با استفاده از ستون‌ها و عرض‌های تلفیقی، سربرگ‌های عریض، و ویدئوها را در بلوک جلد طراحی می‌کنند—تغییرات بزرگ یا کوچک را با آسانی برابر ایجاد می‌کنند!

الگوهای بلوک بیشتر

در انتخاب پوسته‌ها، الگوهای بلوک از قبل تنظیم شده، تنظیم برگه‌های استاندار سایتتان را مانند نسیم نرم و روان می‌کند. قدرت الگوها را برای ساده کردن گردش کارتان بیابید، یا برخی از آن قدرت‌ها را با کاربران خود به اشتراک بگذارید وخودتان را با چند کلیک نجات دهید.

زیرنویس‌های ویدئو را مستقیماً در ویرایشگر بلوک بارگذاری نمایید

برای کمک به شما در افزودن زیرنویس یا عنوان‌ها در ویدئوهایتان، شما هم‌اکنون می‌توانید آنها را در نوشته یا برگه‌تان بارگذاری نمایید. این کار باعث سهولت بیشتر از همیشه این می‌شود اینکه ویدئوهایتان برای هرکسی که نیاز دارد یا ترجیح می‌دهد از زیرنویس استفاده کند، دسترس‎پذیر باشد.

بیست و بیست و یک اینجا است!

بیست بیست و یک یک بوم خالی برای ایده‌های شماست، و ویرایشگر بلوک بهترین قلم است. این پوسته برای ویرایشگر بلوک ایجاد شده و با الگوهای بلوک جدید بسته شده که شما می‌توانید فقط در پوسته‌های پیش‌فرض استفاده کنید. طرح‌های مختلف را در چند ثانیه ایجاد امتحان کنید، و پوسته چشمگیر ایجاد کنید، طراحی با زمان کم، کار شما را درخشان می‌کند.

این پوسته پیش‌فرض دسترس‌پذیری را در قلب سایت شما قرار می‌دهد. این با دستورالعمل‌های دسترس‌پذیری وردپرس مطابقت دارد و استانداردهای ویژه زیادی را از دستورالعمل‌های دسترس‌پذیری محتوای وب (WCAG) 2.1 در سطح AAA آدرس‌دهی می‌کند. این به شما کمک می‌کند که بالاترین سطح استانداردهای دسترس‌پذیری بین‌المللی را هنگامی که محتوای دسترس‌پذیر ایجاد می‌کنید و افزونه‌های دسترس‌پذیر را انتخاب می‌کنید، داشته باشید.

بهبودهایی برای همه

به‌رسانی‌های خودکار

سالها فقط توسعه‌دهندگان قادر به بروزرسانی خودکار وردپرس بودند. اما اکنون شما این گزینه را در پیشخوان خود دارید. اگر این اولین سایت شماست، هم‌اکنون بروزرسانی-خودکار را آماده دارید! در حال ارتقا یک سایت موجود هستید؟ مشکلی وجود ندارد! همه چیز همانند گذشته است.

الگوی بیانیه دسترسی

چنانچه حرفه‌ای نیستید، می‌توانید با کلیک یک دکمه به افراد اجازه دهید تا از تعهد سایتتان در مورد دسترس‌پذیری مطلع شوند! افزونه ویژگی جدید شامل قالب کپی برای شما برای به‌روزرسانی و انتشار است، و این برای پشتیبانی از زمینه‌ها و حوزه‌های مختلف نوشته شده است.

الگوهای توکار

اگر هنوز شانس بازی با الگوهای بلوک را نداشتید، همه پوسته‌های پیش‌فرض هم‌اکنون طیف وسیعی از الگوهای بلوک را در اختیار شما قرار می‌دهند که به شما امکان مسلط شدن بر طرح‌های پیچیده را با کمترین تلاش می‌دهند. الگوها براساس پسند شما با کپی‌کردن، تصاویر و رنگ‌ها که در داستان یا برند شما قرار می‌گیرد شخصی‌سازی می‌شوند.

برای توسعه‌دهندگان

تایید هویت REST API با رمزهای عبور برنامه.

با تشکر از API قابلیت جدید مجوز رمز عبورهای برنامه، برنامه های ثالث می‌توانند به ساییتان بصورت یکپارچه و ایمن وصل شوند. قابلیت جدید REST API به شما امکان مشاهده اینکه چه برنامه‌هایی به سایتتان متصلند و کنترل اینکه چه می‌کنند را می‌دهد.

پشتیبانی بیشتر ازPHP 8

۵.۶ اولین قدم رو به جلو برای پشتیبنی هسته وردپرس از PHP 8 را نشانه‌گذاری کرده است. اکنون زمان خوبی برای شروع برنامه‌ریزی اینکه چطور محصولات وردپرسی، سرویس‌ها و سایتتان می‌توانند آخرین نگارش PHP را پشتیبانی کنند است.برای اطلاعات بیشتر درباره اینکه در مرحله بعدی انتظار چه چیزی را می‌کشیم، یادداشت توسعه‌دهنده برای PHP 8 را بخوانید.

jQuery

به‌روزرسانی جی‌کوئری در وردپرس در سه انتشار جای گرفته است: ۵.۵، ۵.۶ و ۵.۷. همانطور که به نقطه میانی این روند می‌رسیم، افزونه تست به‌روزرسانی را جهت بررسی ساییتان برای خطاهای زودتر از موعد اجرا کنید.

اگر با نمای سایت خود مشکلی پیدا کردید (برای مثال اسلایدر کار نمی‎کند، دکمه‌ای گیر کرده — موارد اینچنینی)، افزونه jQuery Migrate را نصب نمایید.

دریافت وردپرس فارسی

بخش راهنما را برای توضیحات بیشتر بررسی نمایید.

آخرین نگارش از راهنمای میدانی وردپرس را بررسی کنید. این یادداشت‌های توسعه‌دهنده برای هر تغییری که شاید بخواهید از آنها آگاه باشید را برجسته می‌کند. راهنمای میدانی وردپرس .۵.۶

منبع : fa.wordpress.org

2 دیدگاه برای وردپرس 5.6 منتشر شد (19 آذر 99)

  1. ali گفت:

    سلام خسته نباشید برای من نسخه فارسیش داخل پیشخوان نیست فقط اعلامیه وردپرس 5.6–en_US چطور باید لینک نسخه فارسیشو دریافت کنم در پیشخوان

  2. دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *